Кошик
1052 відгуків

Рашиский рейх будет разрушен. Слава Україні - Героям Слава.

- магазин вимірювальних приладів Noyafa
+380 (68) 197-93-75
+380 (95) 843-34-38

Дозиметр, радіометр

ПРИРОДНИЙ ЕСТЕСТВЕННИЙ РАДІАЦІОННИЙ ФОН
Насамперед потрібно зазначити, що немає безпечного рівня "радіаційного фону". Є умовно безпечні рівні, які у разі тривалого впливу не чинять  доведеному негативному впливу на здоров'я людини. Саме – доведеного. За рівень природного (природного) радіоційного фону відповідають кілька джерел: космічне випромінювання, радіоактивні елементи в складі гірських порід і мінералів. Комбінація цих джерел і визначає природний рівень радіаційного (іонізувального) випромінювання, який істотно залежить від локації. Високогірні райони будуть більш схильні до впливу космічного випромінювання завдяки тоншому повітряному шару, який слугує нам захисним бар'єром. А зони, де є вулканічні відкладення, мають підвищений фон завдяки наявності торієвих та інших важких елементів.

Наприклад: річна  доза природного опромінення  у Франції становить 5 мЗв, а у Швеції — 6,3 мЗв, тоді як на золотих пляжах Гуарапарі, природний радіаційний фон становить 175 мЗв/рік через наявність радіоактивного торія в прибережному піску.

Але людство не стоїть на місці та вносить у природний фон досить істотну техногенну складову: наприклад, у локації четвертого реактора можна знайти об'єкти з активністю, що перевищує природний фон у мільйони разів.

Поріг відносної безпеки для людей становить 0,30 мкЗв/год (30 мкР/год).

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner